Akce
30.04.2022:
Jarní kolvětrání
Těšíme se na Vás.
  Vyhledávání
  Kalendář
<<  Srpen  >>
PoÚtStČtSoNe
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31     
Podzimní Kolvětrání 2017 - pokyny, mapy
Přečtěte si prosím níže uvedené pokyny ke 14. ročníku Kosteleckého kolvětrání. Můžete si zde stáhnout a vytisknout i mapy se zakreslenými trasami. Ty budou v tištěné podobě k dispozici rovněž na startu. Ke stažení jsou zde i záznamy jednotlivých tras ve formátu gpx např. pro prohlížení na portále mapy.cz nebo pro využití v navigačních přístrojích.

 

Start v sobotu 7.10.2017 v 10:30 na náměstí v Kostelci nad Černými lesy (před školou).

Máme pro Vás připraveno celkem 6 tras. Základní je ta nejdelší, ostatní jsou zpravidla vytvořeny vhodným zkrácením trasy základní. Vybrat si tedy můžete následující délky:

54 km

45 km

38 km

28 km

18 km

12 km 

Všechny tratě jsou již v terénu vyznačeny oranžovými šipkami (v několika případech, kde nebylo možné nakreslit šipky, byly použity oranžové fáborky - trvanlivost a barevná stálost fáborků však není zaručena, především vlivem vlhka se stává, že fáborky zesvětlají až do bílé). Šipky jsou zpravidla dostatečně trvanlivé, nicméně v některých případech byly vyznačeny na nepevném podkladu, třeba i v trávě, takže by někde mohly vymizet. Občas se taky stává, že nějaký vtipálek nám trať přeznačí, ale takový je život. V místech, kde dochází k oddělování tras, je u oddělující trasy (tras) uvedena její délka (délky), v dalším průběhu oddělené trasy jsou již jenom šipky. Pozor na tratích 45 km a 28  km před Krymlovem a v Krymlově se vyskytují konkurenční docela čerstvé oranžové šipky, někdy i v protisměru. Tam, kde by mohlo dojít ke zmatení, bylo u šipek uvedeno "KK" (Kostelecké kolvětrání), případně též délka trati.

Všechny trasy jsou překrásné! Z větší části jsou vedeny po lesních či polních cestách, většinou zpevněných, částečně též po silnicích nižších tříd. U trasy 38 km je silniční podíl větší.

Trasu 54 km bychom mohli nazvat jako mostní. K vidění jsou 3 zajímavé mosty - 2 kamenné na potoku Vavřinec mezi Zásmuky a Toušicemi (oba jsou zakresleny v mapě), k prvnímu je třeba odbočit po žlutě značce, kolem druhého pojedete. Třetím zajímavým mostem je dřevěná lávka mezi Toušicemi a Kouřimí postavená do oblouku nad bývalým rybníkem Strašík - v terénu vyznačeno místo odbočení (zajížďka cca 100 m k lávce a 100m zpět). Za zmínku stojí na trase 54 km možnost prohlídky skanzenu v Kouřimi.

Upozorňujeme na omezenou možnost občerstvení během vyjížďky. Trasy 54 km, 45 km a 38 km jsou vedeny kolem restaurace v Benátkách, budete-li hladoví či žízniví neopomeňte zde udělat přestávku. Další picí a stravovací možnost, avšak pouze pro fajnšnekry na 54 km, je v Kouřimi, kde na náměstí a u náměstí jsou 3 restaurace (1 z nich je současně cukrárnou). Další důvod, proč volit tuto labužnickou trasu.

  

 

Mapy ke stažení ve formátu jpeg (trasa 54 km je zobrazena na stranách 1 a 2, ostatní trasy na straně 1):

strana 1 , strana 2

Mapy ke stažení ve formátu pdf: obě strany

Trasy ve formátu gpx pro použití v navigačních přístrojích nebo pro zobrazení na serverech mapy.cz (Nástroje, Import GPX) nebo cykloserver.cz : GPX.

  

Nejedná se o závod, každý si zvolí své tempo. Nedochází k omezení běžného provozu, každý jede na vlastní riziko.

 

Příznivé počasí jsme samozřejmě již objednali.

Uvítáme, když se předem zaregistrujete na  kolvetrani@seznam.cz , urychlí to organizaci startu.

Dále prosíme, pokud byste z jakéhokoliv důvodu nedojeli do cíle, zavolejte nebo zaesemeskujte na  722111855.

 

Takže hurá na start, šťastnou cestu a následné setkání v cíli v pivováru. 

 Vložil(a): ABit | Vydáno dne 03. 10. 2017 | 1375 přečtení
© 2010 - Občanské sdružení ASANACE, Kostelec nad Černými lesy.
Vytvořeno v redakčním systému phpRS

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server

ADMINISTRACE